Zakres usług

PODOLOGIA ORTOPEDYCZNA – zajmuje się wadami i zniekształceniami stóp zarówno wrodzonymi, jak i pourazowymi. Określa wpływ zaburzeń w obrębie stopy na wyższe piętra narządu ruchu, np. kolano, biodro, kręgosłup. Leczenie polega na korekcie ustawienia stopy. Służą do tego:

  • indywidualne wkładki korygujące,
  • wykonywanie niezbędnych ćwiczeń,
  • masaże,
  • zabiegi fizykoterapeutyczne.


KONSULTACJA ORTOPEDII PODOLOGICZNEJ:

Konsultacja podologii ortopedycznej: Wraz z wiekiem stopy zaczynają przysparzać coraz więcej problemów. Zmienia się tekstura skóry na stopie. Następuje zanik poduszek tłuszczowych tym samym zmniejsza się amortyzacja narażając głębsze struktury kostne na wstrząsy.

Należy wziąć pod uwagę, że część męczących nas problemów w postaci powracających odcisków, modzeli, lub też wrastających paznokci jest konsekwencją poważniejszych problemów w naszym aparacie ruchowym przyczyna może leżeć w deformacji w obrębie stawów i kości, zaburzeń równowagi mięśniowej, noszenie nieprawidłowego obuwia, czy też wcześniejszych skręceń lub zwichnięć w stawie skokowym. W zakres badania wchodzi badanie na podoskopie, plantografie, badanie nowoczesną techniką komputerową oraz badanie manualne.
Podoskop pozwala na ocenę podeszwową i grzbietową stronę stóp, stawów skokowych, kolanowych oraz tułowia- kregosłupa. Wykonujemy na nim testy statycznei dynamiczne potrzebne do holistycznego spojrzenia na problem danego pacjenta nie zawsze zwiazanego tylko ze stopami. Umozliwia wlaściwa ocenę kształtu stopy, jej łuków, obecności zgrubień na skorze odcisków. Podświetlenie i obraz odbijajacy sie w lustrze ułatwia ocenę stanu stóp.
Plantograf – umożliwia wykonanie odbitki podeszwy stóp na papierze, na tej podstawie możemy dokładnie zaplanować rozmieszczenie elementów korygujacych oraz zaprojektować indywidualne wkładki ortopedyczne – korygujące.
Badanie komputerowe – platforma podłączona do komputera, która rejestruje nacisk stóp na podłoże. Umożliwia dokładną ocenę pod kątem wad stóp, obciążenia stóp, chodu i jego zaburzeń.
Badanie manualne – polega na ocenie ruchomości poszczególnych stawów stóp, napięcia mięśniowego oraz wrażliwości bólowej. Oceniamy również stan skóry stóp: otarcia, zgrubienia, modzele, odciski.

© All rights reserved. Powered by pomocdlastop.